ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ 2023-2024

Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2023

Η εκδήλωση υποδοχής των νέων φοιτητών του Ξενόγλωσσου Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών στα Γεωγραφικά Συστήματα Πληροφοριών πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2023. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, φοιτητές, καθηγητές και μέλη της συντονιστικής επιτροπής είχαν την ευκαιρία να συστηθούν, σηματοδοτώντας την έναρξη μιας πολλά υποσχόμενης ακαδημαϊκής χρονιάς.

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες σε όλους όσους τίμησαν την περίσταση με την παρουσία τους, με ιδιαίτερη αναφορά στην Πρόεδρο του Τμήματος Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Καθηγήτρια Ασημίνα Αντωναράκου, την Αντιπρόεδρο του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Καθηγήτρια Νίκη Ευελπίδου, την Συντονιστική Επιτροπή του Μεταπτυχιακού Προγράμματος, συμπεριλαμβανομένου του Καθηγητή Χαράλαμπου Κράνη και των αξιότιμων καθηγητών μας.

Επαναλαμβάνουμε την ακλόνητη δέσμευσή μας στην εκπαιδευτική μας αποστολή, η οποία συνεπάγεται την παροχή βαθιών γνώσεων για τα γεωχωρικά δεδομένα και τη χρήση τεχνολογιών αιχμής για τη βελτίωση της διαχείρισης, της μοντελοποίησης και της οπτικοποίησης δεδομένων. Επιπλέον, δεσμευόμαστε να συνεχίσουμε να παρέχουμε ολοκληρωμένη υποστήριξη στους φοιτητές μας καθ' όλη τη διάρκεια του ακαδημαϊκού τους ταξιδιού.